Library of Things, z.s.

Půjčujeme věci. Jaké věci? Různé věci. Nářadí, sportovní či outdoorové vybavení, hudební nástroje a další. Takové, které nepotřebuješ často a nechceš si je proto kupovat. Podporujeme sdílenou ekonomiku a navracíme věcem svůj smysl.

Mimo půjčování předmětů se zaměřujeme na komunitní projekty, které v našem prostoru LOT probíhají. Některé akce organizujeme my, u jiných dáváme iniciativu veřejnosti (více viz záložka Program). Může se jednat o přednášky, výstavy, workshopy, akce pro kamarády (párty nikoliv) – vlastně cokoliv, co zapadá do kategorie „komunitní projekty“ a „projekty pro veřejnost/kamarády“. Tyto akce budeme rádi realizovat za dobrovolný příspěvek.

Pokud vás možnost organizace v našem prostoru zajímá, neváhejte se nám ozvat na kolektiv(at)libraryofthings.cz a určitě se domluvíme.

Jsme kolektiv několika mladých lidí, kteří ve svém volném čase vyvíjí tento projekt bez nároku na finanční ohodnocení. Každý z nás někdy nějaký předmět, který dnes půjčujeme, potřeboval. Zároveň se všichni ztotožňujeme s ekologickým životním stylem. Z toho vzešla silná motivace všech členů týmu.

www.libraryofthings.cz

www.knihovnaveci.cz